Funkcjonariusze z polickiej komendy odwiedzili Przedszkole Publiczne w Trzebieży, aby porozmawiać z dziećmi na temat ogólnie pojętego bezpieczeństwa. Policjanci przestrzegali przed zagrożeniami i uczyli właściwych zachowań. Najmłodsi mogli również posłuchać i zobaczyć z bliska jak wygląda służba policjanta.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach spotkali się z przedszkolakami aby porozmawiać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dzieci na powitanie przygotowały dla mundurowych specjalne przedstawienie, w którym wcieliły się w policjantów i uczestników ruchu drogowego.

- Funkcjonariusze w formie zabawy i zagadek omówili zasady poruszania się na drogach, rozmawiali o bezpieczeństwie w domu i na placu zabaw. Przypominali aby podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu samodzielnie się nie oddalały i nie rozmawiały z nieznajomymi – informuje mł. asp. Katarzyna Leśnicka oficer prasowy KPP w Policach.

Mundurowi zwracali również uwagę na kontakt ze zwierzętami. Mówili w jaki sposób należy postępować z psem, pokazali jaką pozycję należy przyjąć w sytuacji kiedy zostalibyśmy zaatakowani przez zwierzę.

- Policjanci przypomnieli najmłodszym numery alarmowe choć trzeba przyznać, że wszystkie dzieci , które brały udział w spotkaniu, znały poszczególne numery telefonów i przepisy drogowe dotyczące poruszania się po chodnikach, drogach rowerowych i przejściach dla pieszych informuje mł. asp. Katarzyna Leśnicka.

Na zakończenie policjanci wręczyli przedszkolakom opaski na rękę tzw. „niezgubki”, a w ramach podziękowań dzieci podarowały mundurowym przygotowaną przez siebie laurkę.