reklama

22 maja, podopieczni Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Policach wspólnie z zaproszonymi gośćmi obchodzili Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej Intelektualnie oraz 15-lecie Środowiskowego Domu Samopomocy działającego w strukturach PSONI.

 POLUB NAS #wirtualnepolice

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św., której przewodniczył proboszcz parafii pw. św. Kazimierza w Policach ks. kan. Waldemar Gasztkowski. Następnie w kolorowym, radosnym korowodzie wszyscy udali się do siedziby PSONI gdzie odbyła się część oficjalna obchodów a następnie piknik.

15-lecie Środowiskowego Domu Samopomocy PSONI było również doskonałą okazją do wyróżnień, podziękować i podsumowań. W tym dniu wyróżniono osoby, które przez lata wspierają  PSONI i Środowiskowy Dom Samopomocy w działaniach na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Wyróżniono również pracowników i uczestników, którzy są w ŚDS od początku.

Uroczystość uświetnił występ Grupy Wokalno - Teatralnej ESPERO, która działa przy Polskim Związku Niewidomych Okręg Zachodniopomorski, oraz członków Regionalnego Stowarzyszenia Literacko - Artystycznego z Polic. W ramach prezentu koledzy i koleżanki z Warsztatów Terapii Zajęciowej PSONI wraz terapeutami przygotowali przepiękny występ. Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy zrewanżowali się przebojowym, kolorowym i urodzinowym pokazem mody.

fot. Mariusz Hałgas
WIRTUALNE POLICE - police24.pl