16 czerwca na placu przy ul. Wyszyńskiego w Policach, Hospicjum Królowej Apostołów w Policach po raz kolejny zorganizowało Festyn Hospicyjny. Była to już dwunasta edycja festynu.Organizatorzy, dzięki wsparciu władz samorządowych i sponsorów, przygotowali mnóstwo atrakcji.

Był występ Teatru Onomatopeja, Zumba z Kamilą, koncert w wykonaniu MoNa Violin. Na scenie wystapiły przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 6 w Policach, grupa Art-Crew, zespół PP-66 oraz zawodnicy  brazylisjkiego jiu-jitsu.

Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Policach jest społeczną organizacją pożytku publicznego i działa wolontaryjnie. Wolontariusz niosą  bezpłatną pomoc osobom w terminalnej fazie  choroby nowotworowej. W sytuacji stałego wzrostu zachorowań na choroby nowotworowe, tworzenie nowych hospicjów stacjonarnych stało się pilną koniecznością.

Świadomość potrzeb związanych z opieką nad chorymi na choroby nowotworowe spowodowała, że stowarzyszenie postanowiło podjąć trud budowy w Tanowie hospicjum stacjonarnego. Środki pieniężne konieczne do realizacji tego ważnego dla społeczności lokalnej przedsięwzięcia pochodzą ze źródeł publicznych oraz prywatnych. Z tego też powodu Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Policach poszukuje finansowego wsparcia od każdego, kto z dobroci serca chce wspomóc ten cel.