Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 114 realizowana będzie na dwóch odcinkach: Brzózki – Trzebież i przechodzącym przez Warnołękę.  W piątek, 10 sierpnia 2018 r. w Trzebieży na skrzyżowaniu ulic Wkrzańskiej i Dworcowej odbędzie się przekazanie placu budowy wykonawcy.

 POLUB NAS #wirtualnepolice

Przebudowa drogi nr 114 trwa etapami od kilku lat. W 2013 roku ZZDW zakończył pierwszy duży projekt na tej trasie. Przebudowano 7-kilometrowy odcinek od Polic do Uniemyśla.  Przy zjeździe do Portu Morskiego  powstało wówczas rondo,  przebudowano też mosty. Pod koniec 2014 roku, przebudowane zostały 2 kolejne  odcinki tej trasy o łącznej długości 3,5 kilometra: odcinek szlakowy Trzebież – Uniemyśl i miejski w Policach.  Na odcinkach tych droga została poszerzona, powstały nowe chodniki, zjazdy, zatoki autobusowe i elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego – wyspy spowalniające ruch i bariery. W Policach przebudowa objęła ulicę Kościuszki od ulicy Wiejskiej do Grunwaldzkiej.

Rozpoczynająca się aktualnie inwestycja zakłada podobny zakres prac jak w poprzednich projektach. Przebudowany zostanie odcinek o łącznej długości blisko  11,3 km.

Wykonawcą przebudowy jest firma Strabag. Wartość robót budowlanych ma wynieść ponad 35 mln 295 tys. zł. Inwestycja ma zostać zakończona do końca maja 2020 r.

fot. Google Maps