Policcy policjanci zatrzymali 23 latka, który uciekał kradzionym samochodem. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i rozpoczął ucieczkę. Finał był taki, że  stracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo. Próbował jeszcze uciekać pieszo jednak po krótkim pościgu został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji.

 POLUB NAS #wirtualnepolice

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Policach przyjął zgłoszenie, że z Niemiec w kierunku Polski porusza się pojazd marki Mazda na niemieckich numerach rejestracyjnych, który może być kradziony. Funkcjonariusze udali się natychmiast w miejsca, gdzie samochód ten może przekroczyć granice.

W miejscowości Tanowo policjanci zauważyli mazdę, która miała polskie tablice rejestracyjne co od razu wzbudziło ich podejrzenie. Kiedy zawrócili, aby zatrzymać pojazd do kontroli, szybko okazało się, że kierowca nie ma zamiaru z nimi rozmawiać. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych mężczyzna kontynuował jazdę, powodując zagrożenie w ruchu drogowym. Nagle zjechał z drogi i uderzył w drzewo. To jednak go nie zniechęciło. Próbował uciekać pieszo.

Po kilku minutach pościgu funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę - 23-letniego mieszkańca powiatu wołomińskiego, notowanego wcześniej za przestępstwa. Samochód, którym uciekał wart był kilkadziesiąt tysięcy złotych i został skradziony na terenie Niemiec.

źródło: Policja Zachodniopomorska - sierż. szt. Katarzyna Leśnicka/AG