Maria Mitek – prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Barlinku, Powiat Choszczeński oraz Fundacja Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej „Prawobrzeże” w Szczecinie to tegoroczni laureaci konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Aktywni dla Seniorów, 2018”. Nagrodę specjalną otrzymał Przewodniczący Regionalnej Rady ds. Seniorów Jerzy Dembski. Zwycięzców poznaliśmy 6 października 2018 r. w Szczecinie podczas Regionalnych Obchodów Dnia Seniora.

 POLUB NAS #wirtualnepolice

Już po raz drugi zachodniopomorscy seniorzy świętowali swój dzień w trakcie uroczystości organizowanej przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego. W sobotę, 6 października 2018 r. z seniorami spotkał się zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz.

Spotkanie było okazją do rozstrzygnięcia konkursu „Aktywni dla Seniorów, 2018” oraz nadania srebrnych Odznak Honorowych Gryfa Zachodniopomorskiego.  Przyznano także nagrodę specjalną Jerzemu Dembskiemu – Przewodniczącemu Regionalnej Rady ds. Seniorów.

 Jerzy Dembski od 2008 r. przez trzy kadencje pełnił funkcję Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Policach. Reprezentuje województwo zachodniopomorskie zasiadając w Obywatelskim Parlamencie Seniorów w Warszawie. Uhonorowany Złotą Odznaką Gryfa Zachodniopomorskiego w 2017 roku za działania na rzecz rozwoju regionu oraz za całokształt wieloletniej aktywności społecznej w tracie pracy dydaktyczno-oświatowej.

 „Aktywni dla Seniorów, 2018” to konkurs organizowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, który ma na celu upowszechnianie działalności seniorów w regionie i popularyzację działań organizacji pozarządowych. Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach: Senior Roku, Samorząd Przyjazny Seniorom oraz Organizacja Pozarządowa Przyjazna Seniorom.

więcej o konkursie na stronie www.wzp.pl