4 października policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Policach oraz Komisariatu Policji w Mierzynie prowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Podczas akcji funkcjonariusze zbadali trzeźwość blisko 500 kierujących. Niestety okazało się, że nie dla wszystkich ten poranek był do końca trzeźwy.

 POLUB NAS #wirtualnepolice

Funkcjonariusze tego dnia rozpoczęli działania od godziny 5.00. Przebadali blisko 500 kierujących. Niestety okazało się, że wśród nich znaleźli się i tacy, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 49-letniej mieszkance powiatu polickiego, która miała ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto podczas działań zatrzymali do kontroli kierowcę, który nie zważając na to, że ma aktualny, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, wsiadł za kierownicę i wmawiał funkcjonariuszom, że zostawił prawo jazdy w domu.

Teraz nieodpowiedzialni kierujący za swoje zachowanie na drodze będą tłumaczyć się przed sądem. Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane w przyszłości.

tekst: Komenda Powiatowa Policji w Policach