Już niedługo rozpocznie się trzeci etap inwestycji, która ma na celu połączenie Polic z Trzebieżą ścieżką rowerową. Projekt otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Umowę w tej sprawie podpisali w piątek (5 września) w Urzędzie Miejskim marszałek Olgierd Geblewicz i burmistrz Polic Władysław Diakun. Spotkanie było także okazją do przekazania umowy dot. waloryzacji przyrodniczej Gminy Police.

 POLUB NAS #wirtualnepolice

Realizowana przez Gminę Police inwestycja to licząca 3,62 km trasa rowerowa od Niekłończycy do Trzebieży. Wartość zadania to ponad 2 mln zł a dofinansowanie z RPO WZ 2014-2020 to kwota 1,72 mln zł. Zakończenie planowane jest w grudniu przyszłego roku.

- Niespełna 4 kilometry, ale jakże ważne kilometry. Ten szlak zaprowadzi rowerowych turystów nad piękny Zalew Szczeciński do Trzebieży, która dzięki środkom unijnym z roku na rok, z inwestycji na inwestycję wygląda coraz piękniej. Trzymam kciuki za udaną realizację tego ale i dwóch pozostałych etapów zadania, bo czeka na niego wiele osób. – powiedział marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Gmina Police realizuje także dwie inne podobne inwestycje. W kwietniu bieżącego roku ruszyły prace na pierwszym etapie całego zadania. Obejmuje on budowę dwóch odcinków tras rowerowych w Policach. Chodzi o szlak od ul. Kuźnickiej – w pobliżu pętli autobusowej przy Grupie Azoty do ul. Dworcowej, a także w Trzebieży przy ul. Plażowej od tamtejszej pętli autobusowej do ul. Brzozowej. Wraz z trasami powstaną dwa obiekty "Bike&Ride" oraz dwie wiaty przystankowe z 25 miejscami postojowymi dla rowerów. Inwestycja będzie gotowa do końca przyszłego roku.

Z kolei drugi etap zadania obejmuje budowę ścieżki rowerowej z Jasienicy do Niekłończycy wraz z obiektami "Bike&Ride", oraz zakupem i montażem wiat przystankowych z miejscami postojowymi dla rowerów. Ze względów formalnych umowa pomiędzy Samorządem Województwa Zachodniopomorskiego, a Gminą Police na realizację tej inwestycji jest jeszcze niepodpisana.