Już niedługo rozpocznie się trzeci etap inwestycji, która ma na celu połączenie Polic z Trzebieżą ścieżką rowerową. Projekt otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Umowę w tej sprawie podpisali w piątek (5 września) w Urzędzie Miejskim marszałek Olgierd Geblewicz i burmistrz Polic Władysław Diakun. Spotkanie było także okazją do przekazania umowy dot. waloryzacji przyrodniczej Gminy Police.

Realizowana przez Gminę Police inwestycja to licząca 3,62 km trasa rowerowa od Niekłończycy do Trzebieży. Wartość zadania to ponad 2 mln zł a dofinansowanie z RPO WZ 2014-2020 to kwota 1,72 mln zł. Zakończenie planowane jest w grudniu przyszłego roku.

- Niespełna 4 kilometry, ale jakże ważne kilometry. Ten szlak zaprowadzi rowerowych turystów nad piękny Zalew Szczeciński do Trzebieży, która dzięki środkom unijnym z roku na rok, z inwestycji na inwestycję wygląda coraz piękniej. Trzymam kciuki za udaną realizację tego ale i dwóch pozostałych etapów zadania, bo czeka na niego wiele osób. – powiedział marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Gmina Police realizuje także dwie inne podobne inwestycje. W kwietniu bieżącego roku ruszyły prace na pierwszym etapie całego zadania. Obejmuje on budowę dwóch odcinków tras rowerowych w Policach. Chodzi o szlak od ul. Kuźnickiej – w pobliżu pętli autobusowej przy Grupie Azoty do ul. Dworcowej, a także w Trzebieży przy ul. Plażowej od tamtejszej pętli autobusowej do ul. Brzozowej. Wraz z trasami powstaną dwa obiekty "Bike&Ride" oraz dwie wiaty przystankowe z 25 miejscami postojowymi dla rowerów. Inwestycja będzie gotowa do końca przyszłego roku.

Z kolei drugi etap zadania obejmuje budowę ścieżki rowerowej z Jasienicy do Niekłończycy wraz z obiektami "Bike&Ride", oraz zakupem i montażem wiat przystankowych z miejscami postojowymi dla rowerów. Ze względów formalnych umowa pomiędzy Samorządem Województwa Zachodniopomorskiego, a Gminą Police na realizację tej inwestycji jest jeszcze niepodpisana.