W czwartkowy wieczór o godzinie 18.15, w studiu Internetowej Telewizji Regionalnej „HB”, miała odbyć się „Debata Programowa przedstawicieli Komitetów Wyborczych w Policach”. Miała, ponieważ przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, Koalicji Obywatelskiej oraz Projektu Police zrezygnowali z udziału w niej na 10 minut przed jej planową transmisją na żywo. Zaplanowana debata mimo wszystko się odbyła, a jedynym jej uczestnikiem był desygnowany przez Wspólnotę Samorządową Gryf XXI przedstawiciel – Jakub Pisański.

 POLUB NAS #wirtualnepolice

Powodem odmowy udziału w Debacie Programowej podanym przez Sławomira Dmochowskiego, Ewę Ignaczak oraz Krystiana Kowalewskiego był brak obecności urzędującego burmistrza Polic – Władysława Diakuna.

– Z treści zaproszenia wysłanego w dniu 8 października za pośrednictwem mediów społecznościowych do Słamowira Dmochowskiego (PiS), Ewy Ignaczak (Koalicja Obywatelska), Krystiana Kowalewskiego (Projekt Police) oraz Cezarego Arciszewskiego (Gryf XXI) jasno wynikało, że do udziału w debacie programowej zapraszam przedstawiciela poszczególnych Komitetów Wyborczych – mówi Gracjan Broda, redaktor naczelny Internetowej Telewizji Regionalnej „HB”.

Na 15 minut przed planowaną transmisją „Debaty Programowej” nie było wiadomo, jakich przedstawicieli desygnują do udziału w niej poszczególne Komitety Wyborcze, bowiem żaden z nich tego nie potwierdził.

– Nieco ponad godzinę po wysłaniu zaproszenia do polityków poszczególnych Komitetów Wyborczych pojawiło się pytanie od Krystiana Kowalewskiego (Projekt Police), które brzmiało, cytuję: „Rozumiem, że nie są to kandydaci na burmistrza?”. Odpowiedź z mojej strony była jasna i klarowna, mówiąca, że nie posiadam wiedzy, kogo wystawią poszczególne komitety – tłumaczy Gracjan Broda.

Z wypowiedzi polityków i sympatyków głównie Prawa i Sprawiedliwości, w mediach społecznościowych pojawiają się oskarżenia, że miała to być debata kandydatów na burmistrza Polic, co jest oczywistą nieprawdą.

– (...) Nie rozumiem skąd pomysł na zastosowanie takiego określenia (przedstawiciele – przyp. red.), skoro debata w oczywistym zamyśle miała dotyczyć kandydatów na burmistrza, a nie jakichś nieokreślonych przedstawicieli? – napisał kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miejskiej w Policach Jacek Zatyka.

Pragniemy podkreślić z pełną stanowczością, że organizatorami „Debaty Programowej” były redakcje Internetowej Telewizji Regionalnej „HB”, Dziennika Polickiego oraz Wirtualnych Polic i co za tym idzie, o jej formule decydowały wymienione redakcje, a nie politycy.

– Podjęliśmy decyzję, że nie będziemy kierować imiennych zaproszeń do poszczególnych polityków, a obsadzenie udziału w debacie pozostawimy komitetom – mówi Gracjan Broda, redaktor naczelny Internetowej Telewizji Regionalnej „HB”. – W zaistniałej sytuacji rzeczywistym błędem z mojej strony było niewysłanie zaproszenia bezpośrednio do przewodniczących poszczególnych ugrupowań politycznych. Nie sądziłem jednak, że osoby, do których fizycznie wysłałem zaproszenie, słowo „przedstawiciel Komitetu Wyborczego” zinterpretują jako „kandydat na burmistrza Polic” – podsumowuje Gracjan Broda.Podziel się informacją ze znajomymi:


#wirtualnepolice - Pozostałe informacje lokalne