Dzień Wszystkich Świętych to dla wielu z nas czas, w którym odwiedzamy groby bliskich w całym kraju. Pamiętajmy jednak, że jest to okres, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność nie tylko na drodze. Dla zdecydowanej większości to czas zadumy, jednak dla niektórych to świetna okazja do kradzieży.

 POLUB NAS #wirtualnepolice

W dniach od 31 października do 4 listopada policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach będą prowadzili wzmożone działania w związku z Dniem Wszystkich Świętych. Na okres tych 5 dni zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu drogowego przy cmentarzu na ul. Tanowskiej w Policach, gdzie zostanie ograniczona prędkość pojazdów do 30km/h, zostaną wyznaczone ciągi komunikacyjne dla ruchu pieszego oraz zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy na terenie parkingu przed cmentarzem. Również na drodze przy cmentarzu w Niekłończycy zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu ograniczająca prędkość pojazdów do 30km/h i zakaz wyprzedzania.

Oprócz policjantów ruchu drogowego, którzy będą czuwali nad naszym bezpieczeństwem na drodze, również na terenie cmentarzy będą obecne patrole, których zadaniem będzie zapewnienie bezpieczeństwa osób odwiedzających miejsca pochówku. Mundurowi będą zwracali uwagę na pojazdy pozostawione na parkingach, aby przeciwdziałać włamaniom i kradzieżom. Pamiętajmy jednak, że niezależnie od tego nasze bezpieczeństwo w dużym stopniu zależy również od nas samych.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Policach