W piątek 6 kwietnia dotarł do Polic "Konwój wstydu PIS". Z tej okazji Platforma Obywatelska wspólnie z Nowoczesną zorganizowały briefing prasowy na parkingu przy ul. Piłsudskiego w Policach. Głównym tematem były nagrody jakie przyznała premier Beata Szydło swoim ministrom.

W konferencji wzięli udział Ewa Ignaczak (Nowoczesna), Janusz Szwyd (Platforma Obywatelska) posłowie Norbert Obrycki i Arkadiusz Marchewka oraz Joanna Napiwodzka (Platforma Obywatelska).

- Dzisiaj do Polic zajechał "Konwój wstydu PIS" aby mieszkańcy tego miasta mogli zobaczyć jak pazerna jest obecna władza - mówił poseł Arkadiusz Marchewka. - Beata Szydło przyznała sobie i swoim ministrom ponad dwa miliony złotych premii w ramach nowego programu, skierowanego do ministrów PIS, NAGRODA+ - dodał.

5 kwietnia Jarosław Kaczyński - prezes PIS, poinformował na konferencji, że ministrowie i sekretarze stanu zdecydowali się na przekazanie swoich nagród na cele społeczne do Caritasu.

- Po wczorajszym oświadczeniu pana prezesa  ten konwój będzie kontynuował swoją podróż i będzie informował o tym  jak w tej chwili rządzący traktują społeczeństwo - mówił Janusz Szwyd .