W poniedziałek (5 marca) w Szczecinie Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji, wręczył Tomaszowi Hincowi nominację na stanowisko wojewody zachodniopomorskiego. Do tej pory funkcję tę pełnił Krzysztof Kozłowski, który obecnie w MSWiA jest sekretarzem stanu.

 POLUB NAS #wirtualnepolice

Tomasz Hinc jest absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego. Od maja 2016 roku był wiceprezesem zarządu Grupy Azoty S.A., gdzie odpowiadał za zakupy i logistykę. Wcześniej przez wiele lat zawodowo związany był z Totalizatorem Sportowym. Pełnił funkcję między innymi dyrektora oddziałów Totalizatora Sportowego w Szczecinie, Zielonej Górze i Koszalinie. W 2006 r. został radnym Rady Miasta Szczecin. Pełnił tę funkcje przez trzy kolejne kadencje. W 2014 r. został wybrany na stanowisko wiceprzewodniczącego Rady Miasta Szczecin. Od 2003 r. jest członkiem Rady Społecznej Regionalnego Szpitala Onkologicznego w Szczecinie - Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii.

- W osobie nowego wojewody, w osobie Tomasza Hinca, Urząd Wojewódzki i samorządowcy będą mieli partnera do tego, żeby ziemia zachodniopomorska rozwijała się w dobrym kierunku – powiedział minister Joachim Brudziński. Nowemu wojewodzie pogratulował też wiceminister Paweł Szefernaker, który w resorcie odpowiada między innymi za sprawy związane z administracją.

tekst i fot. MSWiA