Posłowie Arkadiusz Marchewka z Koalicji Obywatelskiej i Dariusz Wieczorek z Lewicy złożyli w Komendzie Powiatowej Policji w Policach interwencje poselskie w sprawie pięciu pań – organizatorek wtorkowego protestu w Policach.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


- Nakładanie na obywateli kar w związku z uczestnictwem w zgromadzeniu ma na celu wywołanie tzw. efektu mrożącego. Myślę, że władza chce po prostu wystraszyć protestujących konsekwencjami karnymi i stłumić protesty. Taki stan rzeczy jest nie do zaakceptowania w demokratycznym państwie prawnym. – poinformował poseł Arkadiusz Marchewka.

Poseł z Koalicji Obywatelskiej zwrócił też uwagę, że protest odbywał się w sposób pokojowy.

- W czasie jego trwania nie doszło ze strony uczestników do jakiejkolwiek przemocy fizycznej lub niszczenia mienia. Okoliczność ta również stanowi co najmniej poważną sugestię, że działania funkcjonariuszy Policji podjęte zostały z przekroczeniem reguł proporcjonalności.

W polickiej komendzie pojawił się również poseł Lewicy Dariusz Wieczorek. Zaapelował o spokój podczas manifestacji i zadeklarował dalszą pomoc.

- Apeluję do wszystkich o spokój w czasie tych manifestacji. Jedno jest pewne nie zostawimy nikogo, w stosunku do kogo te czynności będą prowadzone. Jeżeli będzie potrzeba będziemy interweniowali – mówił D. Wieczorek.

-