Dwa tygodnie temu partia „Polska 2050 Szymona Hołowni” została oficjalnie zarejestrowana. W każdym z województw powstają grupy, które mają być odpowiedzialne za tworzenie struktur nowej partii w regionach.

reklama

- Mamy przyjemność zakomunikować, że taka grupa została utworzona także w województwie zachodniopomorskim. W jej skład weszły trzy osoby działające w Stowarzyszeniu: Agnieszka Kosińska, Justyna Śmidecka i Przemysław Łonyszyn. „Piątkę” uzupełnia dwóch samorządowców zaprezentowanych w ubiegłym tygodniu przez Szymona Hołownię, czyli Paweł Breszka i Grzegorz Ufniarz – informuje Przemysław Łonyszyn koordynator ds. mediów lokalnych w woj. zachodniopomorskim.

Grupa została tak dobrana, aby znaleźli się tam reprezentanci obu okręgów wyborczych z województwa zachodniopomorskiego.

Grzegorz Ufniarz jest radnym Rady Miejskiej. 29 stycznia br. zrezygnował z członkostwa w Stowarzyszeniu Wspólnota Samorządowa GRYFXXI i z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej w Policach.  

Według sondaży w ostatnim czasie nowo powstała partia „Polska 2050 Szymona Hołowni” mogłaby liczyć na drugi lub trzeci wynik w wyborach parlamentarnych.