W czwartek, 5 lipca, Magdalena Zagrodzka radna Rady Powiatu Polickiego oficjalnie poinformowała o starcie w jesiennych wyborach samorządowych. Zamierza kandydować na stanowisko wójta gminy Dobra.  

Magdalena Zagrodzka pracuje w Polskich Terminalach S.A., jest radną i prezesem stowarzyszenia "My w Gminie Dobra".

- Jestem radną Powiatu Polickiego, działam w strukturach lokalnych. Wspiera mnie grupa, która razem ze mną działa w Stowarzyszeniu "My w Gminie Dobra". Nadszedł czas na zmiany w systemie zarządzania  - mówiła podczas dzisiejszego briefingu Magdalena Zagrodzka. - Musimy pochylić się nad problemami, z którymi obecna pani wójt nie poradziła sobie. Jest to przede wszystkim Plan Przestrzennego Zagospodarowania Terenu, którego w gminie nie mamy, a który jest nam bardzo potrzebny. Nasi mieszkańcy boją się, że za oknem może im wyrosnąć fabryka czy też duże osiedle.

W ocenie Magdaleny Zagrodzkiej plan ten jest fundamentem bezpieczeństwa dla mieszkańców Gminy Dobra. Są też problemy z wodą - jak pada deszcz zalewa posesje, jak jest susza to brakuje wody w kranach.  Jak zapowiedziała kandydatka na wójta, w niedługim czasie przedstawi swój program wyborczy, który ma być wizją rozwoju Gminy Dobra.

- Będzie to program zrównoważonego rozwoju, począwszy od naszej najmniejszej miejscowości skończywszy na największej - mówiła M. Zagrodzka.

Magdalena Zagrodzka jest trzecim kandydatem  na stanowisko wójta w Gminie Dobra. Wcześniej o swoich planach wyborczych i kandydowaniu na najważniejszy urząd w gminie Dobra poinformowali: urzędująca wójt Teresa Dera i radny Rady Gminy Dobra Mariusz Lindner.  

fot. Mariusz Hałgas