- Osoby, które funkcjonują w Spółkach Skarbu Państwa nie będą kandydowały z list PiS na żadnym szczeblu samorządu - poinformował prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Jest to  decyzja Komitetu Politycznego PiS.

W jesiennych wyborach będziemy wybierać wójtów, burmistrzów, prezydentów miast a także radnych rad gminnych, powiatowych i sejmików województwa.

- Zapadła decyzja, zgodnie z naszymi deklaracjami, które składaliśmy już niejednokrotnie i które ja składałem. Do polityki nie idzie się dla pieniędzy, ci którzy funkcjonują w spółkach, są przez nas szanowani, jeżeli dobrze wykonują swoje obowiązki, ale nie będziemy łączyć tych dwóch funkcji. To znaczy, że te osoby nie będą kandydowały na żadnym szczeblu samorządu" - powiedział Jarosław Kaczyński.

Ustalenia na szczeblu centralnym partii trochę chyba skomplikują sytuację m.in. w Policach. Z walki o mandat radnego wyłączeni zostaliby obecni radni Mariusz Różycki, Tomasz Tokarczyk i Dominik Brzęcki. Na start w wyborach samorządowych nie mógłby sobie pozwolić obecny wiceprezes   Zarządu Portu Szczecin-Świnoujście Kazimierz Drzazga.