Wygraną i porażką zakończyły się pierwsze mecze kontrolne Chemika w ramach przygotowań do nowego sezonu. W pierwszym meczu Chemik podejmował drużynę Hutnika Szczecin. Wynik tego spotkania zakończył się wynikiem 2:0. W drugim tego dnia meczu policzanie przegrali z IV ligowym Gryfem Kamień Pomorski 0:3.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Chemicy po pierwszych 45 minutach gry prowadzili z IV-ligowym Hutnikiem Szczecin 1:0. Bramkę dającą prowadzenie Chemikowi zdobył Mikołaj Midzio, który po rzucie rożnym najwyżej wyskoczył do dośrodkowania i strzałem z główki pokonał golkipera gości. Po przerwie gra się wyrównała ale to żółtozieloni zdobyli drugą bramkę, a swoje drugie trafienie zaliczył Midzio. Rozmiary porażki mógł zniwelować Charles Nwaogu, jednak w 88 minucie meczu nie wykorzystał sytuacji sam na sam strzelając wysoko ponad poprzeczkę bramki Chemika.

W spotkaniu z Gryfem Kamień Pomorski Chemik miał przewagę w posiadaniu piłki ale to goście byli bardziej skuteczni.

W obu spotkaniach sztab szkoleniowy testował kilkunastu zawodników, którzy aspirują do gry w barwach Chemika. Z powodu drobnych urazów w meczach kontrolnych nie zagrali Szymon Kapelusz i Paweł Odlanicki-Poczobut.

Chemik Police - Hutnik Szczecin 2:0 (1:0)

Chemik: Rechtziegel(46' Koniecko), Kołat, Janicki(60' Woś), Piechowski, Lewandowski, Bedliński(46' Rogowski), Kowalczyk M., Kąkol(60' Kowalczyk D.), Krystek(60' Hanke), Sobecki, Midzio

Chemik Police - Gryf Kamień Pomorski 0:3 (0:1)

Chemik: Brzozowski(60' Jurek), Klimkowicz, Żukowski, Wiejkuć(75' Woś), Szewczykowski(60' Jakubowski), Moroza(46' Ziółkowski), Czerniawski(46' Jóźwiak), Radzik(30' Kraśnicki), Wasikowski(75' Radzik), Białek, Kankowski

Fot. Ariel SzydłowskiPodziel się informacją ze znajomymi:#wirtualnepolice - Pozostałe informacje sportowe