W niedzielnym (4 sierpnia) spotkaniu, na inaugurację rozgrywek III ligi, Chemik Police podejmował na własnym boisku Świt Skolwin. W derbach lepszy okazał się Świt Skolwin, który wygrał z Chemikiem Police 2:0. Mecz obejrzało około 700 widzów.

 POLUB NAS #wirtualnepolice

Pierwsza bramka padła w 22 minucie spotkania. Brzeziański zagrał dokładną piłkę do Nagórskiego i ten nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Oskara Rechtziegela. W 40 minucie żółtozieloni mogli doprowadzić do remisu. Na strzał z około 25 metra zdecydował się Mateusz Kowalczyk. Niestety piłka po jego uderzeniu minimalnie przeleciała obok bramki Świtu. Dwie minuty później po rzucie wolnym okazję miał z kolei Szymon Kapelusz, tym razem piłka przeszła tuż obok słupka.

Po przerwie, w 51 minucie meczu, goście zdobyli drugą bramkę, a jej autorem był były zawodnik Chemika Paweł Krawiec. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie. Mimo, że oba zespoły stworzyły sobie jeszcze po kilka okazji do zdobycia bramki. Po stronie Chemika swoje szanse mieli Oskar Klimkowicz i Szymon Kapelusz. W następnej kolejce policzanie zagrają na wyjeździe z Unią Janikowo.

Przed samym meczem Chemik za awans do III ligi został uhonorowany pamiątkową koszulką i bonem zakupowym przez Prezesa ZZPN Jana Bednarka.

Chemik: Rechtziegel - Szewczykowski, Wiejkuć, Odlanicki-Poczobut, Lewandowski(60’ Kąkol), Jóźwiak(60’ Klimkowicz), Kowalczyk(67’ Bedliński), Ława, Midzio(79’ Sobecki), Peda, Kapelusz

Bramki:

0:1 - 21 min Adam Nagórski

0:2 - 51 min Paweł Krawiec

Widzów: 700