Świt Skolwin zainaugurował rozgrywki przed własną publicznością z przytupem i pokonał zespół Sokoła Kleczew aż 4:0. Po dwóch kolejkach Świt ma na swoim koncie komplet 6 punktów.

POLUB NAS #wirtualnepolice

Pierwsza część meczu nie zapowiadała jednak takiego obrotu sprawy, ponieważ była toczona w dość mozolnym tempie, a gra skupiła się głównie w środkowej części boiska. W 21 minucie szarżujący Adam Nagórski został powalony w polu karnym rywali przez jednego z obrońców i sędzia wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem pod poprzeczkę otworzył wynik zawodów. W 27 minucie po rzucie rożnym zakotłowało się pod bramką Świtu, ale na szczęście w porę interweniowali obrońcy, którzy wybili piłkę z linii bramkowej, a dobitka z dystansu była już niecelna.

Na początku drugiej połowy goście mieli 100% sytuację, aby doprowadzić do wyrównania, lecz piłka po strzale gracza Sokoła minęła słupek od strony zewnętrznej. W 52 minucie Przemysław Brzeziański zagrywa na sam na sam do Adama Nagórskiego, ale tym razem górą Hubert Świtalski. Minutę później bramkarz z Kleczewa był już bez szans, kiedy to technicznym uderzeniem zaskoczył go Paweł Krawiec i zrobiło się 2:0. Po godzinie gry ładną dwójkową akcję przeprowadzili Łukasz Kopeć i Przemysław Brzeziański, po czym ten drugi sprytnym strzałem posłał piłkę do bramki, zdobywając tym samym swojego premierowego gola w barwach Świtu. Dynamiczny Łukasz Kopeć pokazał się z dobrej strony jeszcze w doliczonym czasie gry, kiedy to wykorzystał swoją szybkość, minął bramkarza Sokoła i dograł piłkę do debiutującego w zespole Świtu Mikołaja Brzeskiego, który ustalił wynik na 4:0 dla Świtu.

Przed spotkaniem miała miejsce jeszcze uroczystość wręczenia pamiątkowej koszulki Świtu dla Renaty Łażewskiej, która pochodzi ze Skolwina i w ostatnich tygodniach została przewodniczącą Rady Miasta Szczecin.

ŚWIT – SOKÓŁ KLECZEW 4:0 (1:0)
1:0 Adam Nagórski 21’ k
2:0 Paweł Krawiec 53’
3:0 Przemysław Brzeziański 60’
4:0 Mikołaj Brzeski 90’

widzów: 500

Świt: Matłoka – Żulpo, Bil, Baranowski, Wyganowski – Filipowicz (60’ Kopeć), Wojdak (69’ Szczepanik G.), Mach, Krawiec – Brzeziański (84’ Brzeski), Nagórski (67’ Szczepanik O.).

Sokół: Świtalski – Widelski, Śmiałek, Banach, Koziorowski – Grzelak, Brzostowski, Kowalczuk (80’ Koziorowski), Kozajda, Drzewiecki (80’ Świątnicki) – Dębowski (62’ Wolinowski).