273 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie 41 Ogólnopolskiego Ćwierćmaratonu Polickiego, który odbył się w sobotę (12 października) w Policach. Bieg uliczny na dystansie 10 km wygrała, z czasem 00:33:27, Monika Andrzejczak reprezentantka MKL Szczecin.

POLUB NAS #wirtualnepolice

W kategorii kobiet drugie miejsce zajęła Beata Białek z czasem 00:39:44 a trzecie Wioletta Murawska – 00:43:12.

W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajął Arkadiusz Minko z czasem 00:33:53, drugi był Zenon Szcześniak - 00:34:08 a trzeci Marek Urbański – 00:34:15,

– Plan od początku był taki, aby narzucić mocne tempo i pobiec tutaj rekord życiowy. To się udało – powiedziała po biegu Monika Andrzejczak.

W ramach 41. Ogólnopolskiego Ćwierćmaratonu Polickiego odbyły się również biegi młodzieżowe, bieg rodzinny na 550 m i otwarty bieg sztafetowy 5x550 m.