Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 19 lat. To największy Turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie Turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


5 listopada na stadionie OSIR przy ul. Piaskowej w Policach odbył się etap powiatowy rozgrywek. Zwycięskie drużyny z powiatu polickiego pojadą do Szczecinka, aby wziąć udział w etapie wojewódzkim i  walczyć o grę w finale Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". 

W kategorii U-8 chłopców najlepsza okazała się drużyna  KS Wołczkowo-Bezrzecze. W kategorii U-10 chłopców i dziewcząt wygrały drużyny Football Factory z Przecławia.

Do etapu wojewódzkiego przeszły również dziewczynki w kategorii U-12 ze szkoły podstawowej nr 1 w Policach.

Najdłużej o awans walczyły drużyny chłopców w kategorii U-12. Do Szczecinka pojedzie reprezentować powiat policki w dalszych rozgrywkach zespół z numerem 1 ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” do 2013 r. był Mistrzostwami Polski do lat 10, a od 2014 roku został rozszerzony o dodatkowe grupy wiekowe – w XIV edycji: U-10 i U-12, a od XV edycji (2015 r.): U-8, U-10, U-12. 

Nagrodą główną w turnieju jest wyjazd na wyjątkowy mecz piłkarski. Zdobywcy Pucharu Tymbarku uczestniczą w niezapomnianych piłkarskich wydarzeniach i odwiedzają najwspanialsze, i największe stadiony piłkarskie w Europie oraz oglądają w akcji gwiazdy światowego futbolu. Dotychczasowi triumfatorzy Turnieju odwiedzili m.in. takie stadiony jak: Imtech Arena w Hamburgu, Wembley, Camp Nou, Santiago Bernabeu, San Siro, Amsterdam ArenA, Stadion Energa w Gdańsku, czy PGE Narodowy.

Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 13 lat firma Tymbark. Organizatorem powiatowych rozgrywek był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Policach.Podziel się informacją ze znajomymi:#wirtualnepolice - Pozostałe informacje sportowe