Grupa Azoty Chemik Police przeszedł testy wymazowe na COVID-19. Niestety pozytywne wyniki sobotnich (21.11.) testów otrzymali Ferhat Akbas, pierwszy trener drużyny, oraz kilku członków sztabu szkoleniowego. Wszystkie zawodniczki otrzymały wynik negatywny.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


 Policzanki od wtorku rozpoczną rozgrywki w Lidze Mistrzyń. Przed wyjazdem do Włoch (72 godziny przed pierwszym meczem) zespoły zobligowane były do wykonania testów na koronawirusa.

 Osoby zarażone zostały w Polsce i przebywają w izolacji. Pozostali w niedzielę wylecieli do Włoch, gdzie jeszcze tego samego dnia, wymogiem CEV, przeszli testy wymazowe na koronawirus. Wszystkie wyniki byłe negatywne.

 - Niestety, mam wynik pozytywny i nie jestem w stanie poprowadzić zespołu w turnieju. Pozostajemy w stałym kontakcie, biorę udział online we wszystkich treningach i odprawach taktycznych. Mamy jasny system, który nasze siatkarki znają i funkcjonują w nim od dłuższego czasu. Dlatego wierzę, że jesteśmy w stanie zrealizować taktykę w rzetelny sposób. Ufam zespołowi i wierzę, że tak trudne wyzwania zbliżą nas jeszcze bardziej – mówi Ferhat Akbas.

 Rolę trenera podczas turnieju w Novarze pełnić będzie Przemysław Kawka, asystent.

 Turniej w Novarze rozpocznie się we wtorek i potrwa do czwartku. Chemik zmierzy się kolejno z VK UP Ołomuniec, Dynamo AK Bars Kazań i Igor Gorgonzola Novara.

źródło KPS CHEMIK POLICE