Do drużyny Chemika Police dołączyło czterech nowych zawodników. Są to Mateusz Kosacki, Konrad Data, Adam Dyczewski i Michał Chyrek.

reklama


Od lewej Adam Dyczewski, Mateusz Kosacki, Michał Chyrek i Konrad Data.

Mateusz Kosacki to wychowanek Polonii Jastrowie, jako wyróżniający się zawodnik trafił do AP Szczecinek. Następnym krokiem w karierze naszego nowego obrońcy była Pogoń Szczecin. Po Pogoni Mateusz trafił kolejno do Stilonu Gorzów, Drawy Drawsko i Vinety Wolin, by ostatecznie w sezonie 2017/18 zakotwiczyć w Świcie Skolwin. W barwach Świtu grał przez 4 sezony i rozegrał blisko 50 spotkań na poziomie 3 ligi. Łącznie na poziomie III ligi w barwach Vinety i Świtu Kosa rozegrał 75 spotkań i strzelił 4 bramki.

Konrad Data swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Wichrze Przelewice, skąd trafił do Stali Szczecin z którą walczył o awans do centralnej Ligi Juniorów. Następnie nowy ofensywny pomocnik Chemika trafił do Sokoła Pyrzyce, gdzie grał przez ostatnie dwa lata. W poprzednim sezonie w barwach Sokoła rozegrał 13 spotkań, w których zdobył 5 bramek.

Adam Dyczewski gra na pozycji prawego obrońcy. Młody obrońca do Chemika trafił z Pogoni Szczecin, w której w poprzednim sezonie zagrał w 12 meczach w Centralnej Ligi Juniora. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Arkonii, skąd trafił do Pogoni gdzie przez ostatnie 5 lat przechodził kolejne szczeble juniorskie.

Michał Chyrek to wychowanek Zawiszy Bydgoszcz. Z Zawiszy trafił do III-ligowego Stilonu Gorzów, gdzie już w swoim pierwszym sezonie na poziomie III ligi 8 razy wpisywał się na listę strzelców. Niestety drużynie z Gorzowa nie udało się utrzymać w IIl lidze i nowy napastnik Chemika przeniósł się do Falubazu Zielona Góra. W nowym klubie Michał rozegrał 30 spotkań, w których zdobył 11 bramek. Następnymi klubami Michała były III ligowa Unia i Piast Żmigród. W poprzedniej rundzie Michał Chyrek reprezentował zespół Budowlanych Murzynowo dla których zdobył 9 bramek.

źródło: Chemik Police