W meczu 10 kolejki rudny drugiej rozgrywek III ligi piłkarze Chemika Police wygrali na własnym boisku z Mieszko Gniezno 3:1.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Pierwsze 30 minut spotkania toczyło się głównie w środku pola. Żółtozieloni pierwszy strzał oddali w 31 minucie meczu i od razu zdobyli bramkę. Przed polem karnym faulowany został Michałowski do piłki podszedł Bartłomiej Białek i pewnym mocnym strzałem pokonał golkipera gości. W 37 minucie meczu Mieszko przeprowadził kontrę po której bramkę na 1:1 zdobył Jakub Hoffmann. Zawodnik Mieszko wygrał pojedynek biegowy z naszym obrońcą i w sytuacji sam na sam nie dał szans Piekutowskiemu. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się wynikiem 1:1 żółtozieloni przeprowadzili szybką akcję po której w polu karnym faulowany został Mikołaj Midzio. Do jedenastki podszedł Ilia Michałowski i technicznym uderzeniem pokonał bramkarza gości.

Po przerwie grał już tylko nasz zespół. Piłkarze Mieszko cofnęli się do głębokiej defensywy, a żółtozieloni co chwilę stwarzali zagrożenie pod bramką. Jednak mimo kilku doskonałych okazji udało zdobyć się tylko jednego gola. Po rzucie wolnym i dośrodkowaniu Bartłomieja Białka do piłki najwyżej wyskoczył Mikołaj Midzio i strzałem z główki pokonał bramkarza gości. Ostatecznie policzanie wygrali z Mieszko Gniezno 3:1.

Chemik: Piekutowski – Klimkowicz, Siluk, Kosacki, Białek, Świder(75’ Dyczewski), Jakubiak, Michałowski, Midzio, Dąbrowski, Chyrek(80’ Korotkiewicz)

Bramki:

1:0 - 31 min – Bartłomiej Białek

1:1 – 37 min Jakub Hoffmann

2:1 – 45+2 min Ilia Michałowski

3:1 – 69 min Mikołaj Midzio