Grupa Azoty Chemik Police podpisał kontrakt z Bojaną Milenković, reprezentantką Serbii występującą na pozycji przyjmującej.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Bojana Milenković ma 24 lata, 185 centymetrów wzrostu i pochodzi z Belgradu. W poprzednim sezonie broniła barw rumuńskiego CS Alba Blaj. Wcześniej grała m.in. we włoskim Savino Del Bene Scandicci czy serbskiej Crvenie Belgrad.

Od kilku lat jest częścią reprezentacji Serbii, jednej z najlepszych kadr na świecie. Milenković nie wzięła udziału w Lidze Narodów, ponieważ kadra Serbii została podzielona na dwa obozy. Młodsze siatkarki ogrywały się w Lidze Narodów, a bardziej doświadczone trenowały w Serbii przygotowując się do igrzysk Olimpijskich.

Nowa siatkarka Chemika ma na koncie Mistrzostwo Świata i 2 Mistrzostwa Europy. W siatkówce klubowej zdobyła Puchary Serbii i Rumunii.

- Rozmawiałam z koleżankami z reprezentacji, które grały w Chemiku. W zasadzie wszystkie wspominały klub bardzo dobrze, mówiły o nim w superlatywach. Rozmowy przebiegły dość szybko, udało się porozumieć i bardzo cieszę się, że dołączam do mistrza Polski – mówi.

Kadra Grupa Azoty Chemika Police na sezon 2021/22:

Przyjmujące: Bojana Milenković

Atakujące: Jovana Brakocević-Canzian

Rozgrywające: Marlena Kowalewska

Środkowe: Iga Wasilewska

Libero: Maria Stenzel