W niedzielę 19 września w ramach JBL Super League Triathlon rozegrano zawody o tytuł Mistrza Polski w triathlonie na 1/2 dystansu. Rywalizacja o miejsca na podium trwała do ostatnich chwil. Paulinie Kotficy z Polic udało się wywalczyć brązowy medal.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Na 1/2 dystansu triathlonowego składa się przepłynięcie 1,9 km, przejazd rowerem o długości 90 km i 21,1 km biegu. Łączna długość trasy to 112,99 km. Część pływacka odbywała się w poznańskim jeziorze Maltańskim, a kolejne etapy zwodów, jazda na rowerze i bieg, wzdłuż brzegu jeziora i następnie w kierunku podpoznańskiego Swarzędza.

Do startu stanęli zarówno zawodnicy PRO, jak i amatorzy. Tytuł Mistrzyni Polski w 1/2 Ironmana wywalczyła Warszawianka Maria Cześnik z LIV PROFI TEAM. Pozwolił jej na to świetny czas 04:14:03. Wśród mężczyzn najlepszy był Tomasz Brembor, który zdobył tytułu Mistrza Polski osiągając czas 03:43:07.

Trzecią lokatę, a tym samym brąz Mistrzostw Polski wywalczyła Paulina Kotfica. Na metę dotarła z czasem 4:20:37 i stratą niecałych siedmiu minut względem liderki.

Zawody zorganizowane w ramach cyklu CIECH Tri Tour, przyciągnęły do Poznania triathlonistów nie tylko z Polski, ale także z Rosji, Niemiec, Anglii czy Kostaryki.