Bramkarz Chemika Police Aleksander (Sasza) Sorokin wygrał międzynarodowy konkurs i pojedzie na Mundial do Rosji w roli fotoreportera. Football For Frendship to coroczny międzynarodowy dziecięcy program społeczny.

 POLUB NAS #wirtualnepolice

Celem programu jest promowanie podstawowych wartości związanych z piłką nożną, takich jak szacunek dla innych kultur i narodowości oraz równość i zdrowy tryb życia poprzez miłość do sportu. W ramach programu piłkarze w wieku 12-14 lat z różnych krajów, biorą oni udział w Dziecięcym Forum, Międzynarodowym Turnieju Piłki Ulicznej oraz Międzynarodowym Dniu Piłki Nożnej I Przyjaźni.

W tym roku odbyła się już piąta edycja Football For Frendship a jego laureatem został właśnie zawodnik Chemika, który jako jeden z dwójki zawodników z Polski pojedzie pracować jako dziennikarz do Rosji. Sasza na Mundial zabiera też koszulkę i szalik Chemika Police i jak sam mówi, będzie z dumą pokazywał skąd pochodzi i w jakim gra klubie. Dodatkowo obiecał, że będzie na bieżąco raportował prosto z Rosji swoją pracę.

tekst i fot. Ariel SzydłowskiPodziel się informacją ze znajomymi:


#wirtualnepolice - Pozostałe informacje sportowe