W dniach 17-18 kwietnia odbędzie się I Wirtualny Rajd Rowerowy "ROWEREM PO ZDROWIE INGI". Organizatorem wydarzenia jest grupa Rowerowe Police skupiająca rowerzystów i miłośników turystyki rowerowej z Gminy Police.

Przybywa szlaków rowerowych w powiecie polickim. Błyskawicznie postępują prace na budowie asfaltowej ścieżki z Przecławia do Karwowa. Ponad 2,5 km nowej trasy ma być gotowe jeszcze w tym roku.

Na Szczeciński Niepodległościowy Rajd Rowerowy przybyło ponad 50 rowerzystów. Ograniczenie liczby uczestników wynikało z trwającej pandemii. Rowerzyści gromadzili się na Wałach Chrobrego przy siedzibie Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus skąd co kilka minut wyruszali w grupach maksymalnie 5-osobowych.

Jesień to świetny czas na rowerowe przygody, tym bardziej warto wziąć udział  w konkursie „Jesień na dwóch kółkach wokół Zalewu Szczecińskiego, przejechać się po zachodniopomorskich szlakach, nagrać filmik lub zrobić zdjęcie i powalczyć o nagrody.

W najbliższy weekend odbędzie się trzeci turystyczny ultramaraton rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego - Ultra Gryfus 2020. Uczestnicy zawodów będą ścigać się na trasie prowadzącej wokół Zalewu Szczecińskiego przez Pomorze Zachodnie w Polsce oraz Meklemburgię – Pomorze Przednie w Niemczech.