W dniach 27-28 kwietnia odbyło się największe wydarzenie turystyki rowerowej na Pomorzu Zachodnim – IX rajd rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego. Na Pomorze Zachodnie przybyli miłośnicy turystyki rowerowej z różnych regionów Polski, a także obywatele Ukrainy i Niemiec.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Ponad 400 rowerzystów pokonało w dwa dni około 280 kilometrów jadąc przez Pomorze Zachodnie oraz Meklemburgię – Pomorze Przednie. Na starcie Paweł Malinowski podziękował miłośnikom turystyki rowerowej, którzy przybyli na rajd z różnych części Polski, a także w Ukrainy i Niemiec. Wyrazy wdzięczności przekazał również wszystkim sponsorom, instytucjom i wolontariuszom bez których to wydarzenie nie maiłoby tak ogromnego zasięgu. Przyznał, że kiedy w 2011 po raz pierwszy wyruszył na ten szlak z Alicją Racką i Markiem Mikuckim, to nikt z tej trójki wówczas nie przypuszczał, że jest to początek cyklu największych wydarzeń turystyki rowerowej na Pomorzu Zachodnim.

Tradycją kultywowaną od wielu lat podczas corocznego rajdu rowerowego dookoła Zalewu Szczecińskiego organizowanego przez Fundację Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus jest zbiórka środków na rowery dla dzieci. W tym roku miłośnicy turystyki rowerowej zbierają środki na rowery dla dzieci z Domu Dziecka w Trzcińsku – Zdroju. Co roku wzrasta ilość uczestników i dzięki temu wzrasta też ilość rowerów, które miłośnicy turystyki rowerowej kupują dla dzieci. Do puszek rowerzyści zebrali 2510,87 pln + 98,39 EUR. Jednocześnie nadal trwa zbiórka na konto fundacji, więc nawet jeżeli ktoś nie uczestniczył w rajdzie to także ma możliwość wesprzeć tą inicjatywę i pomóc dzieciom.

Na zakończenie rajdu organizatorzy zaprosili miłośników turystyki rowerowej z Polski i zagranicy na jubileuszową dziesiątą edycję rajdu rowerowego dookoła Zalewu Szczecińskiego, która odbędzie się w kwietniu 2020 roku.

(materiał organizatora)